Narodowy Dzień Zwycięstwa w Grodzisku Wielkopolskim
W piątek, 8 maja, obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa – święto upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie oraz zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami.
Pod Pomnikiem Wdzięczności w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się uroczyste obchody, podczas których oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom wojny oraz żołnierzom walczącym o wolność Ojczyzny. Pamiętaliśmy o polskich i sojuszniczych bohaterach walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, a także o milionach niewinnych ofiar – zamordowanych, zagłodzonych i prześladowanych podczas tych tragicznych lat.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu Powiatu Grodziskiego i samorządów gminnych, zaproszeni goście, mieszkańcy oraz przedstawiciele szkół, służb mundurowych, organizacji społecznych i politycznych.
Obchody swoją obecnością uświetnili: Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego, poczty sztandarowe, harcerze oraz klasa mundurowa Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W wydarzeniu uczestniczyła także młodzież szkół prowadzonych przez Powiat Grodziski – Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Dziękujemy także Grodziskiej Hali Sportowej za przygotowanie uroczystości.
Dzisiejsze obchody były wyrazem pamięci, wdzięczności i szacunku wobec wszystkich, którzy poświęcili swoje życie w walce o pokój i wolność.
Cześć Ich Pamięci!



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!