Powiat Grodziski

KOLEJNE ŚRODKI NA REALIZACJĘ INWESTYCJI DROGOWYCH

Ocena 0/5

Prezes Rady Ministrów ogłosił wczoraj wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat Grodziski otrzymał dofinansowanie na łączną kwotę ponad 35 milionów złotych, na realizację trzech inwestycji drogowych:

 

1. Remont drogi powiatowej Albertowsko - Kąkolewo - Grodzisk Wlkp. na odcinku ul. Kąkolewskiej w Grodzisku Wielkopolskim od drogi wojewódzkiej nr 308 do skrzyżowania z ul. Jabłoniową oraz Przebudowę drogi powiatowej Albertowsko - Kąkolewo - Grodzisk Wlkp. Wartość całkowita zadania wyniesie ponad 9 milionów zł, z czego Powiat Grodziski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 7 milionów.

2. Remont drogi powiatowej Albertowsko - Kąkolewo - Grodzisk Wlkp. - etap I. Całkowita wartość zadania to ponad 20 milionów zł, a dofinansowanie to ponad 15 milionów zł.

3. Przebudowa drogi powiatowej Parzęczewo – Puszczykowo – Kotusz – granica powiatu – etap II

Wartość całkowita zadania to ponad 15 milionów zł, z czego dofinansowanie to ponad 12 milionów zł.

Wszystkie inwestycje, na które Powiat Grodziski otrzymał dofinansowanie, będą realizowane w latach 2024-2025.

Waga planowanych do realizacji inwestycji drogowych jest niezwykle ważna, a Zarząd Powiatu Grodziskiego dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania ww. dotacji, a w szczególności Wojewodzie Wielkopolskiemu Panu Michałowi Zielińskiemu.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności