Powiat Grodziski

BIAŁA SOBOTA

Ocena 0/5

W ramach zadań Planu Polityki Zdrowotnej i Potrzeb Zdrowotnych dla Powiatu Grodziskiego na lata 2021-2025 mieszkańcy gminy Granowo, dnia 9 października 2021 r. mieli okazję skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich i badań profilaktycznych w ramach „Białej Soboty”. Akcję wspólnie przygotowali:  Starosta Grodziski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim oraz Wójt Gminy Granowo.

Porady oraz badania przeprowadzone zostały  w salach  Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Granowie, a chętni mogli skorzystać z badań: pomiaru tętna, ciśnienia tętniczego, pomiaru glukozy. W ramach porad ginekologicznych chętne pacjentki mogły skorzystać z badania cytologicznego, badania USG piersi i tarczycy. Swoją pomocą służyli również: lekarz medycyny ogólnej, specjalista fizjoterapii i dietetyk. Zespół ratownictwa medycznego przeprowadzał na fantomach pokazowe ćwiczenia reanimacji krążeniowo – oddechowej.   

Na boisku szkolnym stacjonował szczepieniobus, w którym chętni mogli zaszczepić się przeciw COVID19.   

Tomasz Dolata  Sekretarz Powiatu wraz z  Magdaleną Kalembą-Borowczak Radná Powiatu, Haliną Sroczyńską Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim i Stefanem Bielawskim Przewodniczącym Rady Gminy Granowo osobiście podziękowali personelowi  Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim oraz Dyrektorowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Granowie za zaangażowanie i bezinteresowny udział w tym przedsięwzięciu.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności