Powiat Grodziski

APEL STAROSTY GRODZISKIEGO

Ocena 0/5

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Grodziskiego!

Trzecia fala pandemii koronawirusa weszła w fazę krytyczną. Od kilku dni odnotowujemy dobową liczbę zachorowań na Covid-19, na poziomie przekraczającym 26 tysięcy przypadków w skali kraju. Od wczoraj zmarło kolejne 349 osób. Także na obszarze Powiatu Grodziskiego odnotowujemy dużą dynamikę wzrostu zachorowań, a w grodziskim szpitalu mamy zajęte wszystkie 61 łóżek, które przygotowaliśmy dla pacjentów covidowych. Cały system ochrony zdrowia znalazł się na skraju organizacyjnej i kadrowej wydolności.

Wobec zaistniałej sytuacji, zwracam się do Państwa z gorącą prośbą i apelem o bezwzględne przestrzeganie zasad ostrożności i dystansu społecznego. Proszę o ograniczenie do niezbędnego minimum zakupów, spotkań towarzyskich oraz uczestnictwa w nabożeństwach i uroczystościach religijnych.

Zwracam także uwagę na fakt, że mutacja koronawirusa, z którą mamy obecnie do czynienia, jest równie groźna dla wszystkich grup wiekowych. Chorują dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. Życząc Państwu zdrowia, raz jeszcze apeluję o ograniczenie kontaktów społecznych do niezbędnego minimum, bezwzględne noszenie maseczek oraz częste mycie i odkażanie rąk. A wszystkich Państwa mogących skorzystać z akcji szczepień ochronnych, gorąco do tego zachęcam.

Z poważaniem

Mariusz Zgaiński

Starosta Grodziski

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności