Powiat Grodziski

76. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

Ocena 0/5

76. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

Co roku w dniu 8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa w celu upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Dla uczczenia tej ważnej rocznicy, w piątek 7 maja pod grodziskim Pomnikiem Wdzięczności spotkali się przedstawiciele samorządu powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim: Wicestarosta Sławomir Górny, Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego Sebastian Skrzypczak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego Piotr Stasiłowicz oraz Sekretarz Powiatu Tomasz Dolata, a także przedstawiciele samorządu Gminy Grodzisk Wielkopolski: Burmistrz Grodziska Piotr Hojan, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Gawron oraz Sekretarz Gminy Artur Kalinowski.

Przedstawiciele naszych samorządów, w imieniu Mieszkańców złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Wiązanki złożyli także przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych, szkół i placówek oświatowych oraz organizacji społecznych.Reprezentanci władz Powiatu Grodziskiego złożyli także kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Żołnierzy Radzickich w Nowym Tomyślu, na którym miejsce wiecznego spoczynku znaleźli żołnierze Armii Czerwonej, polegli w walkach na terenie powiatu grodziskiego w styczniu 1945 roku.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności