Powiat Grodziski

Spotkanie Noworoczne Powiatu Grodziskiego 2026  

Ocena 0/5

W piątek, 6 lutego 2026 r., w Grodziskiej Hali Sportowej odbyło się uroczyste Spotkanie Noworoczne Powiatu Grodziskiego – wydarzenie pełne podsumowań, wzruszeń, wyróżnień i wyjątkowych chwil.  
Uroczystość poprowadzili Tomasz Dolata - Sekretarz Powiatu oraz Natalia Odważna – Naczlenik Wydziału Inwestycyjno - Gospodarczego i Dróg, witając licznie zgromadzonych gości.
Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński w swoim wystąpieniu podsumował najważniejsze inwestycje oraz wydarzenia roku 2025. W przemówieniu podkreślił, że miniony rok był czasem intensywnej pracy, konsekwentnych działań i skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych, dzięki którym możliwa była realizacja wielu ważnych przedsięwzięć infrastrukturalnych, edukacyjnych i społecznych. Zwrócił uwagę na modernizacje dróg powiatowych, inwestycje w bazę oświatową, rozwój zaplecza sportowego oraz działania poprawiające dostępność usług publicznych dla mieszkańców. Starosta Grodziski podziękował wszystkim partnerom samorządowym, pracownikom jednostek organizacyjnych oraz Radnym Powiatu Grodziskiego, za zaangażowanie i wspólne działanie na rzecz rozwoju Powiatu.  
  Medal „Zasłużony dla Powiatu Grodziskiego”
Rada Powiatu Grodziskiego uhonorowała tym wyjątkowym odznaczeniem Tomasza Dolatę – Sekretarza Powiatu, którego wieloletnia praca, zaangażowanie i wkład w rozwój administracji samorządowej są wzorem profesjonalizmu i oddania służbie publicznej.
Była to szczególna i bardzo wzruszająca chwila, ponieważ z końcem lutego Pan Tomasz Dolata przechodzi na zasłużoną emeryturę, kończąc wieloletnią służbę na rzecz samorządu Powiatu Grodziskiego.  
  Nagroda Gospodarcza Starosty Grodziskiego – Lider Przedsiębiorczości Powiatu Grodziskiego
Kapituła Nagrody wyróżniła pięć firm, które swoją działalnością inspirują rozwój przedsiębiorczości, wspierają edukację zawodową oraz aktywnie uczestniczą w życiu społecznym powiatu:
  INS-BUD Elektro Sp. z o.o. – Karol Kaczmarek
  P.P.H.U. DOM-DREW – Janusz Kącki, Szymon Kucharzewski
  HABA Sp. z o.o. – Rafał Lusina
  FHU Buchwald, Grzybowski, Marciniak – Stanisław Buchwald, Wojciech Marciniak
  Materiały Budowlane Krzysztof Czapczyk
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!  
  Wyróżnienie Starosty Grodziskiego otrzymało Centrum Kształcenia dla Dorosłych w Grodzisku Wielkopolskim, które od 25 lat wspiera mieszkańców w zdobywaniu wykształcenia, nowych kwalifikacji i rozwoju osobistym. To wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie naszego Powiatu.  
  Część artystyczną uświetnił niezwykły koncert Mai Kolanoś Trio. Nastrojowe połączenie jazzu, soulu i popu wprowadziło uczestników w wyjątkowy klimat wieczoru i dostarczyło wielu muzycznych emocji.   
  Nie zabrakło także toastu noworocznego oraz podziękowań dla sponsorów, bez których organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa. Na zakończenie goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. – za co serdecznie dziękujemy!  
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie. To był piękny początek nowego roku dla Powiatu Grodziskiego!  
fot. Kantor Studio - Grodzisk Wielkopolski

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności