XVII POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

wersja do druku

W czwartek, 17 marca w salce Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XVII Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP i młodzieży szkolnej z Powiatu Grodziskiego wyłonionych w gminnym etapie zmagań.

Do tegorocznego turnieju przystąpiło 24 uczestników z gminy Kamieniec, Granowo i Rakoniewice. Uczniowie zmagali się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

Turniej otworzył prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Grodzisku Wlkp. – druh Zdzisław Jankowski, który był jednocześnie gospodarzem turnieju. Swoją obecność zaznaczył również starosta grodziski Mariusz Zgaiński, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Wojciech Nolka oraz licznie przybyli strażacy.

Turniej odbył się w dwóch etapach, w pierwszym wszyscy uczestnicy rozwiązali pisemny test przygotowany przez organizatorów, który wyłonił po 5 zawodników. Osoby, które zakwalifikowały się do drugiego etapu stanęły przed komisją, gdzie ustnie prezentowały swoją wiedzę.

W poszczególnych kategoriach wiekowych wyłoniono najlepszych uczestników:
Szkoły Podstawowe – Maja Gertych z gminy Rakoniewice,
Szkoły Gimnazjalne – Bartosz Duszyński z gminy Kamieniec,
Szkoły Ponadgimnazjalne – Jagoda Markiewicz z gminy Kamieniec.

Zwycięzcy turnieju reprezentować będą nasz powiat w Wojewódzkim Etapie Turnieju, który organizowany będzie we Wronkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz upominki ufundowane przez grodziskie starostwo, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Związku OSP RP.

Nad turniejem patronat sprawowało Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim.

w górę