XIX WOLSZTYŃSKIE REGATY WINDSURFINGOWE

wersja do druku

W dniach 18-19 maja 2019 rozegrano XIX Wolsztyńskie Regaty Windsurfingowe na jeziorze Berzyńskim w Niałku Wielkim.

Tradycyjnie już od lat patronat nad regatami objęli Starostowie z trzech powiatów: Mariusz Zgaiński Starosta Grodziski, Andrzej Wilkoński Starosta Nowotomyski oraz Jacek Skrobisz Starosta Wolsztyński.

Dziękujemy Wolsztyńskiemu Klubowi Żeglarskiemu za żeglarską gościnę, komandorowi klubu wraz z bosmanem i żeglarzami zaangażowanymi wokół tej imprezy, którzy również, jako gospodarze po raz dziewiętnasty stworzyli dla zawodników przyjazną atmosferę.

Dużego wsparcia udzielił Miejsko Powiatowy oddział WOPR z Wolsztyna, współpracujący z Wolsztyńskim Klubem Żeglarskim. Ratownicy czuwali nad bezpieczeństwem zawodników, które na wodzie jest najważniejsze.

Zawodnicy startowali w konkurencjach windsurfingowych w klasach Raceboard, Formuła, Oppen oraz Slalom.

Przy tej okazji, rozegrano również pierwszą w tym roku edycję Amatorskiego Pucharu Polski (A.P.P.).

Żeglarze deskowi na zawody przyjechali z tak odległych miejsc jak: Warszawa, Będzin, Pabianice, Michałowice, Dolsk, Jarocin, Grudziądz, Śrem, Gdańsk, Łódź, Szczecin, nie zabrakło przedstawicieli powiatu grodziskiego i wolsztyńskiego.

W sobotę rozegrano cztery biegi Raceboardowe i  trzy biegi Slalomowe, oraz dwa biegi Formuły, przy mniej sprzyjających warunkach dla tej kategorii.

Wieczorem rozlosowano nagrody ufundowane przez firmę Hydrosfera, i przy wsparciu patronujących Powiatów oraz WKŻ Wolsztyn.

W niedzielę rozegrano kategorię  Oppen oraz dodatkowo trzy biegi Racebordowe.

Otwarcia i zakończenia regat dokonał Wicestarosta Grodziski Sławomir Górny, który był też głównym sędzią zawodów, z racji swojego wieloletniego instruktorsko-żeglarskiego doświadczenia, oraz jako Starszy Ratownik WOPR.

Po raz XIX głównym organizatorem i pomysłodawcą oraz wykonawcą był instruktor żeglarstwa deskowego Henryk Obiegała.

w górę