VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

wersja do druku

Już po raz kolejny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie był gospodarzem międzypowiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej. Celem konkursu jest popularyzacja śpiewania wśród młodzieży, poszukiwanie młodzieży szczególnie uzdolnionej oraz promowanie młodych talentów. Ale przede wszystkim popularyzacja języków obcych, jak również rozwijanie wrażliwości artystycznej i integracja młodzieży.
Organizatorka Agnieszka Kruś skorzystała z gościny Clubu Country w Granowie. Gośćmi honorowymi byli: członek Zarządu Powiatu Grodziskiego Sławomir Górny, solista zespołu Trubadurzy Piotr Kuźniak oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie Bernard Krupka. W jury zasiedli: Sławomir Górny, Piotr Kuźniak oraz Karolina Wilczak. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 23 uczestników pochodzących z 8 okolicznych szkół: z Gimnazjum w Kamieńcu, w Strykowie, w Granowie, w Buku, w Stęszewie, Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wielkopolskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie.
Jury wyłoniło laureatów: I miejsce zajęła Katarzyna Jurga z Gimnazjum w Buku z piosenką Sum Brawn „Stop”. Na II miejscu uplasowała się Martyna Jurga z LO w Grodzisku Wielkopolskim, która zaprezentowała piosenkę „I will always love you”. III miejsce natomiast przypadło Adamowi Bendowskiemu z grodziskiego liceum z piosenką „Besame mucho”. Wręczono również kilka wyróżnień, które otrzymały: Zuzanna Stefens i Wiktoria Miecznik – gimnazjalistki ze Stęszewa oraz Katarzyna Kowalska z Buku.
Zdaniem jury młodzież zaprezentowała wysoki poziom artystyczny oraz językowy. Konkurs „Piosenki Europejskiej” był miłym i niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla laureatów, ale również dla wszystkich uczestników i zgromadzonej publiczności.

  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
  • VI KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

****************************************************** 

„W CZASACH SEJMU WIELKIEGO”
Celem upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie, został przeprowadzony konkurs historyczny „W czasach Sejmu Wielkiego ” – 220 rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja.
Z grona uczniów biorących w nim udział wyłoniono zwycięzców:
I  miejsce – Agnieszka Białkowska klasa III TAK
II miejsce – Ewelina Włodarczak klasa II TŻiGD oraz Ewelina Ziętkowiak z klasy II TŻiGD
III miejsce – Paulina Til  klasa II TŻiGD
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
MATERIAŁ: ZSP Kotowo

w górę