V Konkurs Wiedzy o Powiecie Grodziskim

wersja do druku

W czwartek,  28 marca br. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się V Konkursu Wiedzy o Powiecie Grodziskim dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych ( kl VII –VIII). W konkursie zaprezentowało się 44 uczniów ze szkół w: Granowie, Grąblewie,  Ptaszkowie, Kamieńcu, Rakoniewicach, Rostarzewie i Grodzisku Wielkopolskim.

Najpierw wszyscy uczestnicy konkursu spotkali się w auli szkoły, gdzie powitała ich dyrektor liceum Jadwiga Łacheta. Następnie uczniowie przeszli do sal  i zmierzyli się z testem, który pozwolił wyłonić grono najlepszych.   Po teście młodzież z uwagą wysłuchała  wystąpienia Starosty Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego. W tym czasie komisja konkursowa sprawdziła testy i wyłoniła najlepszych.  W tym roku poziom zmagań  był bardzo wysoki. Ostatecznie do części ustnej finału, którą poprowadził nauczyciel historii  Sebastian Skrzypczak zakwalifikowało się sześciu uczniów.

W finale odbyły się trzy rundy  pytań ustnych, po których jury w składzie: Starosta Grodziski – Mariusz Zgaiński, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego – Jadwiga Łacheta
i nauczycielka historii i społeczeństwa Dorota Adam wyłonili trzy najlepsze uczennice. Następnie zmierzyły się z trzema seriami pytań ustnych, co pozwoliło wyłonić zajęte miejsca.  I tak:

– I  miejsce zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Ptaszkowie;

– II miejsce zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Ptaszkowie;

– III miejsce zdobyła uczennica  ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha
w Grodzisku Wlkp.;

Z kolei wyróżnienia przyznano:

– Uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby  w  Kąkolewie ;

– Uczniowi ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Granowie

– Uczniowi Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Granowie

Organizatorzy zdecydowali się nagrodzić dodatkowo dwóch uczniów, którzy bardzo dobrze napisali  test i którym zabrakło tylko jeden punkt, aby znaleźć się w finale.  Byli to :  Uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wlkp.; oraz  ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Ptaszkowie

Wręczenia nagród dokonali: Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego – Jadwiga Łacheta.

w górę