UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM RAJDZIE TURYSTYCZNYM 2009 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. SŁOWACKIEGO W GRODZISKU WLKP.

wersja do druku

W dniach od 27 do 31 maja 2009 roku drużyna z naszej szkoły brała po raz trzeci udział w Międzynarodowym Rajdzie Turystycznym organizowanym przez Centrum Młodzieży im. Dr  Henryka Jordana w Krakowie.
W tym roku celem rajdu było zapoznanie się ze środowiskiem geograficznym Beskidu Żywieckiego i Gór Choczańskich na Słowacji. Liceum reprezentowane było przez uczniów klasy II C: Agnieszkę Walczak, Mateusza Jakubowicza i Kamila Majorka oraz I C: Karolinę Kaczor i Jakuba Jóźwiaka.  Organizatorem i opiekunem grupy był Bogdan Balcerek.
Udział w rajdzie dał nam szansę poznania unikalnych walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Beskidu Żywieckiego i Gór Choczańskich. W czasie rajdu mieliśmy okazję brać udział w licznych konkursach dotyczących orientacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości środowiska naturalnego przemierzanych pasm górskich. Wraz z kolejnymi wyzwaniami rozwijaliśmy nasze umiejętności z przysposobienia obronnego, wiedzy geograficznej oraz komunikacji w języku angielskim. Była to też okazja do nawiązania ciekawych znajomości z uczestnikami rajdu z Polski, Litwy i Łotwy.
Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkursów drużyna naszej szkoły zajęła 5 miejsce  na 15 drużyn z Polski, Litwy i Łotwy.

Materiał przygotował Mateusz Jakubowicz klasa IIc LO w Grodzisku Wlkp.

w górę