TURNIEJ SMOKA W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM – RAKONIEWICE 2014

wersja do druku

Prawie dwustu zawodników z Kościana, Wolsztyna, Kargowej, Osiecznej i Rakoniewic stawiło się dnia 20 grudnia 2014 r. w Hali Sportowo – Widowiskowej w Rakoniewicach, aby rywalizować pomiędzy sobą w konkurencjach sprawnościowych oraz w walce.
Podczas turnieju zawodnicy brali udział w konkurencjach:
Pierwszy Krok – dla dzieci do lat 10 – zawodnicy konkurowali w trzech konkurencja: ap – chagi (kopnięcie dosiężne), dubal dangseon (popularna przeskokówka), oraz dollyo chagi olgul (serie kopnięć na wysokość głowy z odbicia i z uniesionej nogi). Z każdej kategorii wiekowej i konkurencji wyłaniano medalistów.
Młodzicy i kadeci  już nie mieli tak prosto w konkurencjach sprawnościowych, oni startowali w Trójboju Technicznym na który składały się wszystkie konkurencje wymienione powyżej, lecz medalistami zostawali tylko najlepsi ze wszystkich trzech konkurencji.
Również kadeci (b) i młodzicy (a) uczestniczyli w konkurencji Kyorugi – czyli w walkach sportowych. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wagowe osobno dla kadetów i młodzików, z których po zaciętych walkach wyłaniano medalistów tej konkurencji.
Rywalizacja pomiędzy młodymi adeptami taekwondo była bardzo zacięta, na szczęście obyło się bez większych kontuzji.
Turniej Smoka przebiegł bardzo szybko i sprawnie w atmosferze rywalizacji, ale również przyjaźni i koleżeństwa. Bardzo duża zasługa w tym sędziów z Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, którzy bardzo sprawnie i dużym profesjonalizmem poprowadzili konkurencje, opiekunom grup, którzy pilnowali swoich podopiecznych, rodzicom i trenerom, którzy pomogli w trakcie zawodów, jak i samym zawodnikom, którzy wspierali się nawzajem i rywalizowali fair.
Dla niektórych zawodników, szczególnie tych najmłodszych, były to pierwsze zawody w życiu, ich zaangażowanie niekiedy wzbudzały podziw i wiele emocji.
W tym czasie nie mogło oczywiście zbraknąć św. Mikołaja czy Gwiazdora, który odwiedził zawodników oraz publiczność zgromadzoną na trybunach, wziął udział we wspólnej zabawie i poprowadził pociąg.
W trakcie zawodów zorganizowany został konkurs na najładniejszy list do św. Mikołaja, ze względu na trudność w wyłonieniu zwycięzcy rozlosowano wśród prac trzy nagrody w postaci smokowych bombek.
Podczas oficjalnego otwarcia Turnieju, na które zaproszono lokalne władze oraz przedstawicieli sponsorów, wystąpił również Pan Piotr Lusina jako przedstawiciel Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego, który wręczył Natalii Pawłowskiej (mistrzyni Polski w kat. Junior) laureatce akcji „Wspieramy Twoje Marzenia ” nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia w Taekwondo Olimpijskim.
Ostatecznie drużynowo turniej wygrali zawodnicy z Kościana, którzy odebrali puchar ufundowany przez Burmistrza Rakoniewic Pana Gerarda Tomiaka, na drugim miejscu uplasowali się taekwondocy z Wolsztyna, którzy odebrali puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy w Rakoniewicach Pana Krzysztofa Krawczyka, trzecie miejsce w drużynówce przypadło gospodarzom Turnieju zawodnikom z Rakoniewic, którzy odebrali puchar ufundowany przez Sekretarza Gminy Rakoniewice Pana Jarosława Marciniaka. Czwarte miejsce przypadło drużynie COMBAT TEAM – połączonym siłom Kargowej i Osiecznej.
Turniej został zorganizowany dzięki pozyskanym środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w zakresie działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Wielkie podziękowania również dla partnerów i sponsorów Turnieju:
– Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego;
– Urząd Miejski Gminy Rakoniewice;
– Leader – Stowarzyszenie Ziemi Grodziskiej;
– UKS Sokół Kościan;
– UKS Taekwondo Wolsztyn;
– Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. – Rakoniewice;
– Bogdan Schulz sp z o.o. – Wioska
– Metalpol Furmaniak Sp. J. – Rostarzewo;
– Hurtownia WOD-GAZ Zbigniew Juja – Grodzisk Wielkopolski;
– INDROL sp. z o.o. sp. k. – Grodzisk Wielkopolski, Rostarzewo;
– Smulders sp. z o.o. – Rakoniewice;
– Nadobrzański Bank Spółdzielczy – Rakoniewice;
– Lexxit Mebel Production & Trading sp z o.o. – Grodzisk Wielkopolski
– Grupa FERRO Przemysław Żelazo upominki24.pl – Granowo;
– Kolor Graf – Warszawa
Wyniki i i medaliści w poszczególnych konkurencjach i kategoriach.

Materiał: Bożena Turała; UKS SMOKI RAKONIEWICE

w górę