SUPERMATEMATYCY Z ZSP PO RAZ KOLEJNY NA PODIUM

wersja do druku

 Dzięki zaangażowaniu nauczycieli matematyki z ZSP im. Kwiatkowskiego w Grodzisku, uczniowie tej szkoły od czterech lat biorą udział w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym Supermatematyk. Jest to konkurs, który swym zasięgiem wykroczył już dawno poza ziemię wielkopolską, gdyż udział w nim biorą również szkoły z województw ościennych. Jego organizatorem jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, który odpowiada za część logistyczno – organizacyjną. Sam konkurs przebiega kilkuetapowo. Początkowo uczniowie biorą udział w eliminacjach szkolnych, a Ci najlepsi zakwalifikowują się do etapów międzypowiatowych oraz ścisłego finału, który odbywa się co roku na wiosnę w VI Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Największym sukcesem uczniów z ZSP im. Kwiatkowskiego, było trzecie miejsce w Wielkopolsce Krzysztofa Fujaka w 2012 roku.

W tym roku również wzięliśmy udział w tym konkursie. W dniu 14 grudnia w Wolsztynie odbyły się eliminacje powiatowe, w których brali udział najlepsi matematycy z ZSP im. E. Kwiatkowskiego. Uczniowie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z okolicznych szkół, między innymi z Wolsztyna, Powodowa oraz Przemętu. Wyjazd do Wolsztyna zakończył się sporym sukcesem, a nasi uczniowie w każdej kategorii zajmowali miejsca na podium. W kategorii klas pierwszych ZSZ – I miejsce zajął Gracz Dawid, któremu serdecznie gratulujemy! II miejsca zdobywali Patrycja Kowalaszek w kategorii 2 – 3 klas ZSZ, Nikodem Szyminczak z 1 klasy technikum oraz Piotr Mrug w kategorii 2 – 3 klasy technikum. Z trzecią lokata sklasyfikowana została Katarzyna Wita w kategorii 2 – 3 klasy technikum.

Wyjazd do Wolsztyna był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oraz porównania ich poziomu ze swoimi rówieśnikami. Co niezmiernie cieszy, a co również po przytoczonych wynikach grodziscy matematycy od kilku lat stale zajmują miejsca w ścisłej czołówce w rozmaitych międzypowiatowych i wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

MATERIAŁ: ZSP Grodzisk Wielkopolski

  • SUPERMATEMATYCY Z ZSP PO RAZ KOLEJNY NA PODIUM
w górę