SUKCESY NA MISTRZOSTWACH POLSKI W SPEED BADMINTONIE

wersja do druku

Kórnik był gospodarzem VII Indywidualnych Mistrzostw Polski w Speed Badmintonie. Rozgrywka z cyklu „Stars” odbyła się w sobotę, 28 listopada, a w rywalizacji udział wzięli młodzi reprezentanci ze szkół z terenu powiatu grodziskiego oraz dwoje nauczycieli.

W rozgrywkach udział wzięli – reprezentacja Aperte ZSP Grodzisk Wlkp. w składzie: Andżelika Kuleczka, Adrianna Sporna, Mikołaj Kupsz, Adam Szczepaniak, Mikołaj Kleiber z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. oraz młodziutka zawodniczka Julia Bąk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1. Młodzież pod okiem trenerów rywalizowała w dwóch kategoriach – U12 i U18. Po meczach juniorskich na korty wyszli kolejni zawodnicy z kategorii WOMEN, MEN, WOMEN 35+, MEN 40+, i seniorzy MEN 50+.  W dwóch przedostatnich wystartowali opiekunowie zawodników, nauczyciele ZSP Anna Ledzianowska i Rafał Maluśki, którzy są instruktorami speed badmintona.
Na zawody wspólnie z zespołem z Grodziska udała się także reprezentacja z Granowa pod opieką Leszka Migdałka. Dwóch uczniów tamtejszego Gimnazjum – Szymon Fornalik w kategorii U14 i Jakub Przywecki w kategorii U12, zajęło II miejsce zostając wicemistrzami Polski.
Świetny wynik w kategorii Women 35+ uzyskała także Anna Ledzianowska, zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski w tej dyscyplinie.

w górę