SPOTKANIE Z SENIORAMI OSP

wersja do druku

W pierwszy wtorek maja, seniorzy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grodziskiego, spotkali się już po raz kolejny w Starostwie Powiatowym. Na zaproszenie starosty grodziskiego Stanisława Hadki przybyli komendant  KP PSP w Grodzisku Wielkopolskim Wojciech Nolka, prezes Zarządu OP PSP Zdzisław Jankowski oraz ks. Stanisław Walenszczak z parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Konojadzie – kapelan OSP na terenie powiatu grodziskiego.

Doroczne spotkania seniorów odbywają się w ramach obchodów Dnia Strażaka. Na terenie powiatu działa 49 jednostek OSP, 1 zakładowa przy Growagu, w których służy 1800 czynnych ochotników. Jest też spora grupa seniorów, o których zasługach nie można zapomnieć. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy dla dwóch zmarłych druhów Jerzego Mania (gm. Kamieniec) i Jana Żychlińskiego (gm. Wielichowo). Wszyscy strażacy otrzymali akt podziękowania za  bezinteresowną działalność w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Grodziskiego. Starosta grodziski złożył wszystkim serdeczne gratulacje i podziękowania, a także przekazał zestaw komputerowy dla grodziskich strażaków.

W imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Grodzisku Wielkopolskim, prezes Zdzisław Jankowski, złożył na ręce starosty, serdeczne podziękowania wraz z wyrazami szacunku i uznania za dotychczasową współpracę na rzecz ochrony pożarnictwa w Powiecie Grodziskim.

w górę