„RÓŻOWA TORPEDA” NA II BIEGU MIKOŁAJKOWYM

wersja do druku

W przeddzień Mikołajek, 5 grudnia 2015 r. ekipa „Różowej Torpedy” wraz z opiekunką Anną Ledzianowską udała się do Poznania nad malownicze Jezioro Strzeszyńskie, by tam wziąć udział w Biegu Mikołajkowym. Była to II edycja zawodów, w której biegacze mogli sprawdzić swoje możliwości na dystansie 4,3km lub 10 km. Celem organizatorów biegu jest zjednoczenie biegaczy do pomocy dzieciom, dlatego też część wpisowego została przeznaczona na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Wągrowcu. Wszyscy zawodnicy stawili się na starcie w czerwonych mikołajkowych czapkach, których posiadanie było jednym z warunków ukończenia biegu. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp.: Monika Michalska i Marek Mocek pokonali liczącą 10 km trasę, biegnącą leśnymi ścieżkami wokół jeziora. Do mety II Biegu Mikołajkowego dotarło dokładnie 2310 szczęśliwych zawodników. Wśród nich znalazła się Monika z czasem 1h 5min oraz Marek, który pokonał trasę w ciągu zaledwie 41 minut.
Tego samego dnia w Nowym Tomyślu odbył się ostatni bieg z cyklu ‚Przybij Piątkę’ oraz jego podsumowanie. Zawodniczka „Różowej” Klaudia Węgrzyn tym razem uzyskała czas 28 min. 20 sek., a w ostatecznej klasyfikacji zdobyła drugie miejsce w kategorii wiekowej K20 z sumą czasów z czterech biegów-1 godz. 52 min. 45 sek. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz mogli zobaczyć wystawę w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu.
Dla członków szkolnego klubu biegacza ważne jest nie tylko pokonywanie własnych słabości i poprawianie życiówek, lecz także pomoc osobom chorym, dzieciom. Dlatego staramy się jak najczęściej brać udział w zawodach, których organizatorzy, dzięki opłatom startowym wspomagają najbardziej potrzebujących. Ekipa zaprasza wszystkich chętnych do biegania razem z „Różową Torpedą” a Monice, Klaudii oraz Markowi gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów biegowych.

relacja: ZSP Grodzisk