REWIZYTA MŁODZIEŻY Z WŁOCH

wersja do druku

W ostatnim tygodniu września uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim,  gościli troje nauczycieli i 15 uczniów z włoskiej szkoły L.A. Muratori – San Carlo w Modenie w ramach wymiany między szkołami. Program spotkania był bardzo urozmaicony i pozwolił gościom z Włoch poznać nie tylko szkołę, miasto ale także Wielkopolskę. Podczas pobytu uczniowie mieszkali w domach swoich gospodarzy poznając ich życie rodzinne oraz polskie obyczaje. Wielu z nich po raz pierwszy jadło polskie pierogi, gołąbki, bigos czy krokiety. Włosi uczestniczyli też w imprezie integracyjnej dla klas pierwszych, odwiedzili Parowozownię w Wolsztynie, zwiedzili Poznań z przewodnikiem oraz poznali zabytki Wrocławia. Młodzież obejrzała także przedstawienie „Dziady” w wykonaniu grupy teatralnej „Arlekin” w Sali Centrum Kultury Rondo.

W poniedziałek, 23 września, młodzież wraz z opiekunami gościła w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim i spotkała się ze Starostą Grodziskim Mariuszem Zgaińskim. Podczas wizyty, goście mogli dowiedzieć się jak funkcjonuje Powiat, jaka jest lokalna kultura i zwyczaje oraz poznać ciekawostki historyczne.

Podczas wizyty w Grodzisku Wielkopolskim uczniowie z Włoch i Polski pracowali wspólnie nad projektem „ Co sprawia, że Twoje miasto jest godne zobaczenia?” w języku niemieckim. Uczestnicząc w lekcjach poznali polski system szkolnictwa i mogli porównać go z włoskim.

Tygodniowy pobyt uczniów był okazją do wzajemnego poznania się, a także wykorzystania swoich umiejętności językowych.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję wymiany.

 

w górę