PRZEKAZANIE TESTERÓW DO WYKRYWANIA NARKOTYKÓW

wersja do druku

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, dzięki wsparciu z budżetu Powiatu Grodziskiego otrzymali narkotestery służące do identyfikacji środków odurzających. W środę, 8 stycznia 2020 roku, Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński przekazał na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim podkom. Artura Ratajczaka, około 100 sztuk najnowszych narkotestów. Testery te pozwolą na zwiększenie ilości kontroli pod kątem obecności narkotyków w organizmie.

Użycie narkotestów będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Narkotestery najczęściej wykorzystywane są przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających. Przekazane testy wykorzystane będą również do badań przy różnego rodzaju interwencjach policyjnych. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie osoby badanej.

Narkotestery zostały przekazane funkcjonariuszom Ruchu Drogowego, Wydziału Kryminalnego oraz Policjantom Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego.

 

w górę