OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKARSKI DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

wersja do druku
13 grudnia 2013 w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się już po raz IV Ogólnopolski Turniej w Piłkę Nożną Chłopców o puchar Starosty Grodziskiego i Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniej otworzyli wspólnie fundatorzy trofeum: Mariusz Zgaiński oraz Anna Matysiak.

Głównym inicjatorem turnieju jest nauczyciel ZSP Rafał Maluśki, przy wsparciu Anny Ledzianowskiej i Magdaleny Lange.

W turnieju udział wzięło osiem zaproszonych szkół: Zespół Szkół nr 4 im. E. Kwiatkowskiego z Warszawy, Zespół Szkół Zawodowych z Wolsztyna, Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia ks. S. Kardynała Wyszyńskiego z Opalenicy, Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego z Grodziska, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej z Gostynia, Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela z Poznania, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich ze Swarzędza, oraz drużyna gospodarzy, czyli Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. Wyniku rozegranych meczów, do półfinałów awansowały: ZSZ Wolsztyn, ZS Warszawa, ZSO Gostyń i ZSZ Poznań. Po bardzo emocjonujących meczach, w finale spotkały się zespoły z Warszawy i Poznania. W meczu o III miejsce górą była drużyna z Gostynia która pokonała po serii 10 rzutów karnych zespół z Wolsztyna. Mecz finałowy był bardzo wyrównany i zacięty, a o zwycięstwie zespołu z Warszawy zadecydowała jedna bramka. Wspaniałymi paradami bramkarskimi przez cały turniej popisywał się Michał Nosiłowski z Warszawy, który został wybrany najlepszym bramkarzem Turnieju. Najlepszym strzelcem, z czterema bramkami na koncie, został Jakub Weichert z Zespołu Szkół z Poznania.

Mecze tradycyjnie sędziował pan Andrzej Strzelczak.Końcowa klasyfikacja:

1.ZS Warszawa

2.ZSZ Poznań

3.ZSO Gostyń

4.ZSZ Wolsztyn

5. ZS Opalenica

6. LO Grodzisk Wlkp.

7. ZSP Grodzisk Wlkp.

8. ZS Swarzędz

Organizację Turnieju wsparli: starosta grodziski, dyrektor ZSP im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, dyrektor GHS oraz firma Namaro Sp. z o.o. z Grodziska Wlkp.

fot. ZSP Grodzisk
  • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKARSKI DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
  • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKARSKI DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
  • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKARSKI DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
  • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKARSKI DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
  • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKARSKI DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
w górę