OGÓLNOPOLSKI RAJD TURYSTYCZNY – KRAKÓW 2009

wersja do druku

W dniach od 7 do 11 października br. drużyna z LO w Grodzisku Wielkopolskim w składzie: Agnieszka Walczak, Katarzyna Gielnik, Mateusz Kalinowski, Jacek Jokś oraz Maciej Cichos pod opieką Bogdana Balcerka brała udział w XXXIV Ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim. Organizatorami był Zarząd Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krakowie.
Patronat na rajdem sprawowali:
– Prezydent Miasta Krakowa – prof. Jacek Majchrowski

– Kurator Oświaty – Artur Dzigański
– Urząd Marszałkowski
– Gazeta „Dziennik Polski”
Uroczyste rozpoczęcie imprezy miało miejsce tradycyjnie przed Pomnikiem Grunwaldzkim, gdzie organizatorzy przypomnieli jego ciekawą historię, a my mieliśmy okazję przedstawić naszą szkołę i grodziski powiat.
W organizowanych licznie konkursach i testach m.in. marszu na orientację w okolicach Opactwa Benedyktynów w Tyńcu oraz grach terenowych na Starym Mieście w Krakowie, mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii i geografii zwiedzanego terenu. Na zakończenie imprezy otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody książkowe.
Pobyt w Krakowie zakończyliśmy w Katedrze na Wawelu, gdzie w Krypcie Wieszczów Narodowych złożyliśmy wiązankę kwiatów na grobie patrona naszej szkoły Juliusza Słowackiego.

Materiał przygotował: LO Grodzisk Wielkopolski

w górę