MŁODZI TWORZĄ POEZJĘ

wersja do druku

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim rozstrzygnięto szkolny konkurs poetycko – recytatorski.
Szkolna społeczność spotkała się w grudniowe popołudnie na kolejnej edycji konkursu recytatorskiego, do którego uczniowie przygotowywali się od września 2013.
Zmagania młodych miłośników poezji podzielono na dwie kategorie, pierwszą stanowili uczniowie samodzielnie piszący wiersze, a drugą ci, którzy poezję lubią recytować.

W grupie ,,twórców” spotkali się nie tylko debiutanci, ale także uczniowie osiągający już laury na innych konkursach takich jak: „Zielone pióra”, „Rytmy nieskończoności” czy „Myśli nieuczesane”, a byli to Tomasz Buda (kl. IV E) oraz Stanisław Tomczak (kl. IV B).
Zdaniem jury, które obradowało w składzie: A. Matysiak (dyrektor ZSP), Waldemar Ślebioda, Grażyna Wiśniewska (polonista ZSP) i Magdalena Ambrozik (nauczyciel i doradca zawodowy w ZSP) – najlepszymi w kategorii „poezja własna” byli: Hanna Machnicka z klasy I R, Jowita Tarka z klasy IV G, Tomasz Buda IV E.
Najlepszymi recytacjami popisali się: Karolina Necel z klasy I R, Dominika Wajman z klasy I A oraz startujący również w tej kategorii, Tomasz Buda.
Konkurs wzbogaciło też spotkanie autorskie Waldemara Ślebiody, który na co dzień jest przedsiębiorcą. Ale w swym napiętym planie zajęć znajduje czas na rzeczy niematerialne, również tworzy wiersze, bowiem jak powiedział na przyjemności ducha też należy mieć czas, a w tym najlepiej sprawdza się poezja. Niekoniecznie taka jaką znamy ze szkolnych lekcji. Miłe słowa uznania skierowano nie tylko do grupy, która przygotowała artystyczne prezentacje, ale także do widowni, która poświęciła czas i wspierała szkolnych kolegów. Organizatorem projektu była szkolna biblioteka działająca w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych, a w szczególności Mirella Jany, Halina Klimaszyk, Grażyna Wiśniewska, które mogły liczyć na nieocenioną pomoc uczniów: Kamili Ratajszczak, Zuzanny Matuszczak, Marii Tupaj oraz Przemka Borowiaka.

MATERIAŁ: ZSP Grodzisk Wielkopolski

 

  • MŁODZI TWORZĄ POEZJĘ
  • MŁODZI TWORZĄ POEZJĘ
  • MŁODZI TWORZĄ POEZJĘ
  • MŁODZI TWORZĄ POEZJĘ
  • MŁODZI TWORZĄ POEZJĘ
w górę