JAK PACHNIE BIZNES, CZYLI OD NĘDZY DO PIENIĘDZY

wersja do druku

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim biorą udział w kolejnej III edycji projektu „eSzkoła-Moja Wielkopolska”. Grupa projektowa „Jak pachnie biznes, czyli od nędzy do pieniędzy” pod opieką nauczycielki Anety Ochmańskiej zdecydowała się bliżej przyjrzeć lokalnemu rynkowi pracy. Jedenastoosobowa grupa (Maria Prządka, Aleksandra Bartkowiak, Magdalena Jurga, Anna Reich, Monika Pawlewska, Maja Rzepecka, Marta Gielek, Dominik Rzadkiewicz, Jakub Mańkowski, Adam Koza, Magdalena Ratajczak) przygotowała ankiety skierowane do osób, które prowadzają rekrutację w naszym powiecie oraz do tych, którym udało się osiągnąć sukces zawodowy. Badania te mają pomóc uczniom poznać kryteria, które są brane pod uwagę podczas zatrudniania nowego pracownika.
3 marca grupa uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez firmę Randstad, która jest wiodącą firmą na polskim rynku w dziedzinie doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, oferującą pełną gamę usług w zakresie doboru i zarządzania personelem. Firma została założona w 1960 roku w Holandii, prowadzi działalność w ponad 40 krajach na całym świecie. W Polsce działa poprzez sieć ponad 80 biur regionalnych (w tym ponad 40 biur typu Inhouse). Blisko 750  pracowników firmy obsługuje przeszło 1600 klientów, do których oddelegowuje codziennie średnio 25 tys. pracowników tymczasowych. W zakresie rekrutacji stałych, rocznie realizowanych jest ponad 1100 projektów.
Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z tajnikami autoprezentacji oraz  przygotowanie do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Pani Joanna Matczyńska, pracownik firmy Randstad, poinformowała młodzież, co ma wpływ na ocenę kandydata, jakich zachowań należy unikać i w jaki sposób należy się przygotować do takiej rozmowy. Forma warsztatów pozwoliła uczniom wypróbować nabyte umiejętności w symulowanych scenkach z przyszłym pracodawcą.

MATERIAŁ: LO Grodzisk Wielkopolski

  • JAK PACHNIE BIZNES, CZYLI OD NĘDZY DO PIENIĘDZY
  • JAK PACHNIE BIZNES, CZYLI OD NĘDZY DO PIENIĘDZY
  • JAK PACHNIE BIZNES, CZYLI OD NĘDZY DO PIENIĘDZY

w górę