III Festiwal Zawodów

wersja do druku

Szanowni Państwo!

Dnia 18 listopada 2015 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Powiatowy Urząd Pracy oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Grodzisku Wlkp. organizują „III Festiwal Zawodów”. Jest to impreza skierowana do Przedsiębiorców, uczniów ostatnich klas gimnazjalnych jak i ostatnich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum i Liceum Ogólnokształcącego.

W III Festiwalu Zawodów weźmie udział ponad 700 uczniów trzecich klas gimnazjalnych z Gimnazjum w Grodzisku Wlkp., Granowie, Jabłonnie, Kamieńcu, Konojadzie, Ptaszkowie, Ruchocicach, Rakoniewicach, Rostarzewie, Strykowie, Stęszewie, Wielichowie, Opalenicy, Bukowcu i Buku. Przybędzie również ponad 200 uczniów ostatnich klas szkoły średniej.

Podczas imprezy przedsiębiorcy będą mieli możliwość
–    zaprezentować działalność swojej firmy,
–    zapoznać młodzież ze specyfiką zawodu/ działalności,
–    przedstawić oferty kształcenia zawodowego,
–    przedstawić oferty pracy (uczniom ostatnich klas).

Dlaczego organizujemy Festiwal Zawodów?
Festiwal Zawodów to impreza ukazująca potrzebę współpracy szkoły i przedsiębiorców w celu realizacji wspólnego celu: wzbogacenia rynku pracy o dobrych, kompetentnych fachowców!
Aby na rynek pracy trafiali fachowcy o umiejętnościach i profesjach, na które jest zapotrzebowanie, konieczne jest zaangażowanie pracodawców w proces ich kształcenia. Potrzeby rynku pracy, a co za tym idzie oczekiwania pracodawców w stosunku do młodych absolwentów szkół zawodowych zmieniają się coraz szybciej, natomiast możliwości reagowania szkoły na te zmiany są ograniczone wieloma czynnikami.

Istnieje więc konieczność stworzenia drożnego kanału komunikacji przedsiębiorców ze szkołą. Tylko ścisła współpraca pozwoli zapewnić firmom pracowników o poszukiwanych kwalifikacjach, a absolwentom szkoły dobry zawodowy start!

Zwracamy się więc z prośbą o pomoc w realizacji tego celu i o udział Państwa Firmy w „III Festiwalu Zawodów”. Mamy ogromną nadzieję, iż propozycja nasza okaże się dla Państwa Firmy szansą, którą należy wykorzystać.

Załączamy regulamin, harmonogram imprezy oraz kartę zgłoszeniową, którą prosimy wypełnić i przesłać na adres szkoły pocztą tradycyjną lub odesłać drogą mailową na adres ma.ambrozik@gmail.com. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem. Pytania można kierować do szkolnego doradcy zawodowego Magdaleny Ambrozik mailem lub telefonicznie 660746487.

MATERIAŁ: ZSP Grodzisk Wielkopolski

w górę