I KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JULIUSZA SŁOWACKIEGO Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna.

wersja do druku

W poniedziałek, 21 marca 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim, odbył się I Konkurs Recytatorski Poezji Juliusza Słowackiego – Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Grodziska Wlkp., Kamieńca, Wielichowa, Granowa i Poznania. Zmagania recytatorów wysłuchało jury w składzie: Katarzyna Nowak – Pierszalska – wicedyrektor grodziskiego ,,Słowaka’’, Łukasz Kucharzewski – aktor, Katarzyna Warszta – redaktor naczelna gazety Grodziska Powiatowa.

Recytatorzy byli oceniani w dwóch kategoriach: szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna. W kategorii szkoła gimnazjalna: I miejsce zdobyła Klaudia Mocek z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńcu, II miejsce Agata Frąckowiak z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie, III miejsce Aleksander Glapa z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp.

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna: I miejsce otrzymała Izabela Kurpisz z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp., II miejsce Jakub Reich z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp.

Ponadto przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymali: Karol Słupiński z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp., Jakub Kaczmarek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

Po części konkursowej aktor Łukasz Kucharzewski, absolwent grodziskiego „Słowaka”, przeprowadził warsztaty recytatorskie, podczas których młodzież od profesjonalisty mogła wiele dowiedzieć się o sztuce recytacji.
Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się za rok.

MATERIAŁ: LO Grodzisk

w górę