FESTYN „MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄ”

wersja do druku

 

Festyn „Majówka z książką” który odbył się 23 maja br. na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego, został zorganizowany przy współpracy Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wlkp., Biblioteki Publicznej i Gospodarstwa Agroturystycznego Zacisze Czarna Wieś. Ideą festynu była przede wszystkim popularyzacja  czytelnictwa w szczególności wśród dzieci, ale również młodzieży i dorosłych. Pomimo, spowodowanej złymi warunkami pogodowymi, zmiany terminu „Majówki z książką”, Mieszkańcy Grodziska i okolic bardzo licznie przybyli na tę imprezę.
Opowieści snute przez bajkowe postaci, w które wcielili się grodziscy bibliotekarze , rozstrzygnięcia konkursów: gwarowego i na „Pożeracza książek”, taniec z pomponami, pokazy jeździectwa, przedstawienie „Rzepka” w wykonaniu grodziskich przedszkolaków, pokaz tresury psów to tylko niektóre z punktów programu. Oprócz występów można było obejrzeć wystawę przedstawiającą w niewielkim tylko stopniu działalność Biblioteki przez ostatnie 60 lat jej istnienia.
Świetna zabawa, relaks oraz aktywizacja najmłodszych czytelników to efekty, które przyniósł organizowany po raz pierwszy, ale z całą pewnością nie ostatni, biblioteczny festyn.

 

Materiał przygotowała PiM-GBP Grodzisk Wielkopolski

w górę