DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W ROSTARZEWIE

wersja do druku

W niedzielę, 26 sierpnia 2018 r., w Rostarzewie odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne. Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się od Mszy Świętej dziękczynnej za tegoroczne plony w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Rostarzewie.

Po mszy nastąpił wymarsz korowodu dożynkowego ulicami Rostarzewa. W korowodzie udział wzięli zaproszeni goście, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa, zaprzęgi konne a także odbyła się prezentacji pięknie przystrojonych na ten dzień maszyn rolniczych.

Zebranych gości powitali gospodarze uroczystości: Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Burmistrz Gminy Rakoniewice Gerard Tomiak oraz Sołtys Rostarzewa Krystyna Bączyk, którzy złożyli podziękowania rolnikom za trud ich pracy oraz zaprosili wszystkich na obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Cybinka” z Grodziska Wielkopolskiego.

Starościna wraz ze Starostą Dożynek, złożyli tradycyjny bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki na ręce Starosty Grodziskiego, Burmistrza Gminy Rakoniewice oraz Sołtysa Rostarzewa, po czym każdy podzielił się cząstką chleba z mieszkańcami i uczestnikami uroczystości.

Zaproszenie na Dożynki przyjęła także delegacja ze współpracującego z Powiatem Grodziskim Szczołkowskiego Municypalnego Rejonu w Rosji. Zaproszeni goście w swoim wystąpieniu podziękowali za możliwość wzięcia udziału w tegorocznym święcie i życzyli Włodarzom, Rolnikom i Mieszkańcom Powiatu Grodziskiego wszystkiego najlepszego, pomyślności, dalszego rozwoju i wielu obfitych plonów.

W części artystycznej wystąpiły zespoły: Schatzi Band oraz zespół LoverBoy, a następnie odbyła się zabawa taneczna z zespołem AutoLive.

w górę