DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA

wersja do druku

W czwartek, 20 grudnia starosta i wicestarosta przekazali grodziskiej Izbie Przyjęć dwie torby TRIAGE oraz kamizelki odblaskowe i ekran do prezentacji multimedialnych dla tutejszej Komendy Powiatowej Policji. Izbę Przyjęć reprezentowała pielęgniarka koordynująca Beata Skrzypek w towarzystwie dyrektor SP ZOZ Barbary Rożyńskiej – Szumskiej, a KPP komendant powiatowy policji Dariusz Rusinek. Obecna była też dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Maria Piechocka.
Zakupów dokonano w ramach funduszy, przeznaczonych na promocję i ochronę zdrowia. SP ZOZ otrzymał torby na podstawie umowy darowizny z Zarządem Powiatu, który reprezentowali starosta Stanisław Hadka i wicestarosta Grażyna Willmann. Podobną umowę,
umożliwiającą przekazanie darowizny grodziskiej Komendzie, zawarto z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu.
Torby TRIAGE są niezwykle pomocne przy segregacji poszkodowanych podczas większych zdarzeń. System znakowania poszkodowanych za pomocą barwnej przepaski, pozwala na ustalenie kolejności udzielania pomocy, w zależności od stanu zdrowia danej osoby. Torby – każda z zestawem na 20 osób – są dodatkowo wyposażone m.in. w wielofunkcyjne latarki, rękawiczki, nożyczki.
Poza ekranem do prezentacji, Komenda otrzymała także 100 kamizelek odblaskowych w ramach akcji „kamizelka zamiast mandatu”. Policjanci będą prowadzili kontrole rowerzystów, którzy w szczególnie newralgicznych miejscach i godzinach dojeżdżają nieoświetlonymi rowerami do miejsca pracy. Zamiast mandatu, będą otrzymywać kamizelkę, która znacznie poprawi ich widoczność na drodze.

 

  • DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA
  • DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA
  • DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA
  • DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA
w górę