DELEGACJA UKRAIŃSKICH SAMORZĄDOWCÓW W POWIECIE GRODZISKIM

wersja do druku

           W dniach 3 – 4 marca br. na terenie Powiatu Grodziskiego przebywała trzyosobowa delegacja samorządowców z Ukrainy, z Obwodu Winnickiego. Była to rewizyta ubiegłorocznej wizyty Sekretarza Powiatu na Ukrainie, gdzie Powiat Grodziski nawiązał wstępne kontakty partnerskie w rejonie piszczańskim. Oprócz przedstawiciela rejonu piszczańskiego byli również samorządowcy z rejonu niemirowskiego. Niestety ze względów zdrowotnych nie dojechał Wiktor Krynasiwskij – przewodniczący Rady Rejonowej, który upoważnił przybyłych delegatów do przedłożenia Staroście Grodziskiemu wstępnej umowy o nawiązaniu współpracy. W zamian Starosta Grodziski wręczył Pani Olenie Lunowej list intencyjny, w którym wyraził radość z propozycji ukraińskich samorządowców i poinformował, że do sformalizowania partnerskich kontaktów – popisania stosownej umowy – potrzebna jest zgoda Rady Powiatu, i o taką zgodę wystąpi.
Goście zapoznali się ze strukturą samorządu powiatowego, z zadaniami, które są w jego kompetencji, z pracą urzędu, szkół, jednostek organizacyjnych – w tym szpitala. Spotkanie było okazją do zwiedzenia miasta, jak również pokazania niektórych firm, instytucji. 4 marca delegacja gościła w gminie Kamieniec, która jest zainteresowana nawiązaniem bliższych kontaktów z rejonem niemirowskim.
Dwa dni to za mało, aby zaprezentować w pełni walory Powiatu Grodziskiego, ale to, co udało się pokazać, zrobiło na delegacji olbrzymie wrażenie i nie ukrywali oni swojego podziwu dla naszych osiągnięć, prezentowanych rozwiązań i ogólnie poziomu życia, który osiągnęliśmy.


w górę