AKCJA „MIRAFIORII”

wersja do druku

W dniu wczorajszym punktualnie o godz. 20.00 grodziscy policjanci na drogach powiatu grodziskiego rozpoczęli działania o kryp. „Mirafiorii”. Celem akcji było ograniczenie przestępczości około samochodowej związanej z kradzieżami pojazdów oraz zwrócenie uwagi na wykroczenia drogowe. Bilans działań to wylegitymowanie blisko 70 osób oraz ujawnienie kilkunastu wykroczeń, za które policjanci nałożyli mandaty karne.

Policjanci z terenu powiatu grodziskiego od dłuższego czasu prowadzą szereg działań zmierzających do ograniczenia przestępczości około samochodowej, związanej z kradzieżami pojazdów oraz przewożeniem części zamiennych pochodzących z kradzieży. Funkcjonariusze podczas akcji wystawiali posterunki kontrolno – blokadowe na drogach odjezdnych do giełdy samochodowej i kiermaszu części w Poznaniu, gdzie przeprowadzali kontrole pojazdów, dokumentów oraz osób. Prowadzona przez mundurowych akcja miała na celu kontrolę kierujących samochodami typ. „Bus” przewożących części samochodowe w kierunku Poznania, oraz zapobieganiu kradzieżom pojazdów.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych działań eliminowali nieprawidłowości występujące podczas ruchu kołowego jak i pieszego. Kontrolowali, a następnie sprawdzali w systemach policji osoby, dokumenty, pojazdy w tym ich numery identyfikacyjne. Zwracali uwagę czy kierujący oraz pasażerowie są zapięci w pasy bezpieczeństwa, jakie przedmioty lub części samochodowe przewożą w części bagażowej jadąc w kierunku giełdy poznańskiej. Każda kontrola drogowa kończyła się badaniem stanu trzeźwości kierowców.

Podczas realizacji zadań na posterunkach kontrolno – blokadowym policjanci wylegitymowali blisko 70 osób, sprawdzili stan techniczny 55 pojazdów, ujawnili kilkanaście wykroczeń, za które nałożyli mandaty karne. Działania policjantów wykazały, że świadomość kierujących o występujących zagrożeniach jest coraz większa. Kierujący w dużej większości w trakcie kontroli drogowej posiadali odpowiednie dokumenty, stan techniczny pojazdów nie budził zastrzeżeń. Pasażerowie pojazdów byli pozapinani w pasy bezpieczeństwa. Ładunek przewożony był odpowiednio zabezpieczony, a kierujący posiadał odpowiednie dokumenty przewozowe.

Prowadzenie tego typu działań ma na celu podnoszenie świadomości społecznej w zakresie występujących zagrożeń i sposobów przeciwdziałania im oraz eliminowanie okoliczności sprzyjających popełnieniu tej kategorii przestępstw, gdzie przedmiotem zaboru jest pojazd samochodowy.

MATERIAŁ: KPP Grodzisk Wielkopolski

w górę