ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO WIELKOPOLSKĄ SZKOŁĄ ROKU!

wersja do druku

W środę 27 września 2017 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku.

Celem Konkursu Zorganizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego było wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Uhonorowano również nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, rozwijających poczucie odpowiedzialności i miłości do ojczyzny wśród dzieci i młodzieży, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań.
W konkursie brały udział przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea ogólnokształcące, technika, zasadnicze szkoły zawodowe oraz zespoły szkół z całej Wielkopolski.

Wśród 5 nominowanych w tym roku szkół znalazły się: II LO w Poznaniu, Zespół Szkół w Przykonie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Zespół Szkół w Mosinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim.

Tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim!

Jesteśmy dumni z sukcesu naszej szkoły, która nie tylko kształci dobrych fachowców, ale również daje wsparcie, inspiruje i motywuje uczniów do podejmowania własnych inicjatyw. Nasza placówka jest innowacyjna, m.in. poprzez wprowadzanie nowych kierunków kształcenia, realizowanie projektów unijnych oraz podejmowanie współpracy z instytucjami, takimi jak: szkoły wyższe, przedsiębiorcy, szkoły zagraniczne. Oferuje również swoim uczniom wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe poprzez które uczą się nie tylko zawodu, ale także poznają kulturę i zwyczaje panujące w innych krajach. Cała społeczność „Różowej” jest otwarta na wyzwania zmieniającego się rynku pracy stawiając na mobilność zawodową. Nie jest także obce pielęgnowanie tradycji i pamięci poprzez udział w obchodach uroczystości państwowych czy współpracę ze służbami mundurowymi. Uczniowie ZSP w Grodzisku Wielkopolskim chętnie uczestniczą w różnego rodzaju akcjach społecznych, m.in. zbiórkach krwi, kampanii zwiększającej świadomość w zakresie transplantologii czy akcji na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane.

Jak sami uczniowie podkreślają są otwarci na nowości i lubią się uczyć, co bez wątpienia jest ogromną zasługą Dyrekcji i całego Grona Pedagogicznego.

Szkoła, za zwycięstwo w plebiscycie, wraz z pamiątkową statuetką otrzymała nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Nagrodę wręczyli: Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom, Absolwentom i wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

w górę