ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRODZISKIM „SŁOWAKU”

wersja do druku

W piątek, 22 czerwca 2018 r., podczas uroczystego apelu dokonano podsumowania pracy w roku szkolnym 2017/2018. Wyniki uczniów „Słowaka” są godne pochwały, gdyż 23 uczniów uzyskało świadectwa z wyróżnieniem, 39 uczniów bardzo dobre wyniki w nauce i nagrodę książkową. Za dobre wyniki w nauce nagrodzonych zostało 57 uczniów. Wyróżnienie za 100% frekwencję otrzymało 8 uczniów, z tego trzech z najwyższą średnią ocen wyróżnionych zostało nagrodą specjalną w postaci opłaconego przez sponsora kursu prawa jazdy.

Najwyższą średnią w szkole a tym samym honorowy tytuł „Ucznia Roku” zdobył Konstanty Kinecki z klasy II b. Tenże uczeń uzyskał również honorowy tytuł „Ucznia rozsławiającego imię szkoły” zdobywając między wieloma innymi działaniami tytuł Finalisty etapu centralnego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Kolejnym, przyznawanym na zakończenie roku szkolnego tytułem jest miano „Klasy Roku”, którą została klasa Ic z najwyższą średnią w szkole 4,25.

Klasa II a natomiast okazała się być najbardziej przedsiębiorczą klasą w szkole uzyskując tytuł „ Klasa na bis”.

Konkurs na „Sportowca Roku” wygrała w kategorii dziewcząt Izabela Drozdowska, natomiast w kategorii chłopców Łukasz Borowczak, oboje z klasy II b.

Podczas uroczystego apelu wyczytani i nagrodzeni Pochwałą Dyrektora Szkoły zostali liczni uczniowie, którzy byli bardzo zaangażowani i aktywni w wielu olimpiadach, konkursach i przedsięwzięciach organizowanych w szkole i poza nią.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnano także Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Jadwigę Łachetę, która w tym roku zakończy pracę tym stanowisku. Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński podziękował Pani Dyrektor za dotychczasową współpracę, trud i serce włożone w przekazywanie wiedzy i kształtowanie charakterów uczniów oraz życzył zasłużonego odpoczynku, zdrowia i radości z realizacji nowych wyzwań.

Wszystkim uczniom życzymy przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

w górę