XII POWIATOWY RAJD ROWEROWY „100 ROCZNICA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”

wersja do druku

Wzorem lat poprzednich, dnia 2 czerwca 2017 roku, odbył się XII Powiatowy Rajd Rowerowy pod hasłem „ 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego”.

Na starcie pojawiły się drużyny reprezentujące następujące szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego z Grodziska Wlkp. (dwie grupy), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Grodziska Wlkp. (trzy grupy), Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. z Grodziska Wlkp. (dwie grupy), Zespół Szkół im. Jana Pawła II -Gimnazjum z Ptaszkowa, Zespół Szkolno-Gimnazjalny – Gimnazjum z Rakoniewic (dwie grupy), Zespół Szkolno-Przedszkolny – Gimnazjum z Jabłonnej, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II z Kamieńca, Zespół Szkolno-Przedszkolny – Gimnazjum z Granowa i Zespół Szkół im. Polskich Noblistów – Gimnazjum z Wielichowa. Nie zawiedli również Pracownicy Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim.

Otwarcia imprezy dokonał Wicestarosta Antoni Kłak, który w kilku zdaniach przybliżył obecnym ideę Rajdu, natomiast zasady bezpieczeństwa przypomniał przed startem uczestnikom – Dyrektor Grodziskiej Hali Sportowej Grzegorz Sterczak.

Ten rajd nie był tylko zwykłą przejażdżką rowerową; towarzyszyły mu bowiem niesamowite konkursy: test ze znajomości zasad ruchu drogowego, test wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, test nt. udzielania pomocy przedlekarskiej oraz konkurs sprawnościowy z jazdy na rowerze i świetna zabawa w punkcie docelowym, jakim była Kraina Zabawy Bogilu w Wiosce (stosownie do wieku).

Łączna punktacja ze wszystkich konkursów dała zwycięstwo II grupie z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim, na II miejscu uplasowała się III grupa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, a miejsce III na podium należało do Gimnazjum z Granowa.Zwycięska drużyna otrzymała dyplom, puchar oraz indywidualne nagrody.

Fundatorem drobnych nagród, przyznanych za udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące budowy pojazdu jednośladowego, był Andrzej Kaczmarek (właściciel warsztatu i sklepu rowerowego, który rokrocznie zapewnia serwis techniczny dla rowerów uczestników Rajdu).

Punktem kulminacyjnym imprezy było rozlosowanie wśród uczniów dwóch rowerów. Szczęśliwcami zostali: Alicja Szeląg z klasy III G Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów
w Wielichowie i Paweł Bartkowiak z klasy I M Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim.

Te atrakcyjne nagrody ufundowali: Radni Powiatu Grodziskiego (dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych) oraz Burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak (dla uczniów gimnazjów). W imieniu Radnych Powiatu Grodziskiego jednoślad przekazał Radny Piotr Kandulski, a gimnazjalistce – osobiście rower wręczył Burmistrz Gerard Tomiak.

W organizację Rajdu zaangażowane były Wydziały Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim: Organizacyjny, Inwestycyjno-Gospodarczy i Dróg oraz Oświaty, Kultury
i Promocji, które przy niesamowitym wsparciu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. oraz właścicieli Krainy Zabaw Bogilu w Wiosce – Państwa Izabeli i Bogdana Schulz mogły zorganizować tak fantastyczne wydarzenie.

 

 

 

 

w górę