WSPÓŁPRACA POWIATU GRODZISKIEGO Z POWIATEM LAHN-DILL – WSPÓLNA PROMOCJA

wersja do druku

Na zaproszenie Wolfganga Schustera – Starosty Powiatu Lahn-Dill położonego w Kraju Związkowym Hesja (Niemcy), delegacja Powiatu Grodziskiego w składzie:
Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Członek Zarządu Sławomir Górny, Ewelina Szofer-Pajchrowska – Szefowa Promocji Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim oraz nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego – Sławomir Kwaśny, wzięła udział w obchodach lokalnego święta o nazwie „Święto Woła”, sięgającego swym początkiem do rolniczej tradycji z XIX wieku.

W ramach programu wizyty przygotowanego przez stronę niemiecką przewidziana była między innymi prezentacja Powiatu Grodziskiego.

W miejscu głównych wydarzeń, w mieście Wetzlar, w hali targów, wspólnie z Powiatem Lahn-Dill przygotowane zostało stoisko promocyjne Powiatu Grodziskiego.

Oprócz promocji walorów gospodarczych, przyrodniczych i turystycznych naszego powiatu zaprezentowano również produkty regionalne oraz ofertę handlową niektórych firm działających na terenie Powiatu Grodziskiego: Zakładu Produkcyjnego „HOOP” (gazowana i niegazowana Woda Grodziska), Browaru w Grodzisku Wielkopolskim (piwo z Grodziska), RKS Łubnica (wyroby bezowe oraz przetwory spożywcze: majonez łubnicki, ketchup, przekąski i dania gotowe), OKECHAMP – Zakładu Produkcyjnego w Grodzisku Wielkopolskim (pieczarki i warzywa przetworzone), Zakładu Produkcji Spożywczej i Handlu Frąckowiak s.j. z Granowa (sery smażone) oraz GROBUD SP. Z O.O. z Grodziska Wielkopolskiego (producent stolarki z PCV i aluminium).

w górę