WIELKOPOLSKI PIKNIK ZAWODOWY

wersja do druku

W dniu 8 września 2018 r. na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu oraz organizatora Fundacji „Program Pomocy Pierwsza Praca” 25 wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej z powiatu grodziskiego, miało okazję uczestniczyć w „Wielkopolskim Pikniku Zawodowym” w hali widowiskowo-sportowej „Arena” w Poznaniu.

Na wychowanków czekało wiele atrakcji: m.in. strefa sportu, jarmark zawodowy z kilkunastoma stoiskami prezentującymi oferty zawodowe i edukacyjne, a także strefa doradztwa zawodowego, w której niesprecyzowana młodzież, mogła uzyskać wstępną informacje dotyczącą ich predyspozycji zawodowych. Młodzież mogła posilić się również w strefie gastronomicznej, w której oprócz spożycia posiłku, miała możliwość poznać tajniki gotowania.

Zakończeniem pikniku był rozwiązany konkurs „Kim chcę być w przyszłości?” w ramach którego każdy z uczestników, który  wypełnił poprawnie kartę, wziął udział w losowaniu nagród. Żaden z uczestników nie wyjechał z pustymi rękoma!

W zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku wyjeździe wzięło udział trzech koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej zatrudnionych w PCPR w Grodzisku Wielkopolskim, a także jeden rodzic zastępczy. Bardzo cieszy nas fakt, że „nasza młodzież” tak ochoczo wzięła udział w powyższym wydarzeniu, tym bardziej, że już w niedalekiej przyszłości będzie musiała podjąć niezwykle ważne decyzje życiowe, dotyczące ich dalszej edukacji, a także stawiania pierwszych kroków na rynku pracy.

w górę