VI WOJEWÓDZKI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

wersja do druku

Dnia 4 lutego 2018 r. po raz szósty w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się Wielkopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Grodziskiego  Mariusza Zgaińskiego.

Celem turnieju było:
– Rozwijanie aktywności sportowej Ochotniczych Straży Pożarnych.
– Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.
– Integracja środowiska strażackiego.
– Podnoszenie sprawności fizycznej strażaków.
– Rozszerzenie oferty programowej adresowanej do OSP w zakresie rozwijania kultury fizycznej i sportu.

W eliminacjach wzięło udział 12 drużyn z 12 powiatów Wielkopolski. Drużyny rywalizowały od godz. 8.30 do 15:30 w dwóch grupach,  następnie zwycięzcy (I i II miejsce) rywalizowali o prawo do walki o podium.

Podczas Turnieju  swoją obecnością zaszczycili:
– druh Grzegorz Marszałek – wiceprezes ZOW ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego, druh Andrzej Małecki– prezes ZOP ZOSP RP w Gostyniu, druh Rafał Sołtysiak – prezes ZOP ZOSP RP w Rawiczu, druh Tomasz Grzelczyk – prezes ZOP ZOSP RP w Kościanie, Antoni Kłak – wicestarosta grodziski, Grzegorz Sterczak – dyrektor Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim

Wyniki rozgrywek grupowych:
OSP Sieraków, pow. międzychodzki (0 pkt.)
OSP Perzów, pow. kępiński (3 pkt.)
OSP Lisków, pow. kaliski (4 pkt.)
OSP Orły Chylin, pow. turecki (4 pkt.)
OSP Kawcze, pow. rawicki (5 pkt.)
OSP Damasławek, pow. wągrowiecki (6 pkt.)
OSP Kamieniec, pow. grodziski (7 pkt.)
OSP Głuchowo, pow. kościański (8 pkt.)
OSP Kunowo, pow. gostyński (9 pkt.)
OSP Jedlec, pow. pleszewski (10 pkt.)
OSP Szamotuły, pow. szamotulski (11 pkt.) (IV miejsce)
OSP Gowarzewo, pow. poznański (15 pkt.)

Klasyfikacja Turnieju:
I miejsce i Puchar Prezesa ZOW ZOSP RP zdobyła OSP Jedlec (pow. pleszewski).
II miejsce i Puchar Starosty Grodziskiego zdobyła OSP Gowarzewo (pow. poznański).
III miejsce i Puchar Prezesa ZOP ZOSP RP w Grodzisku Wielkopolskim zdobyła OSP Kunowo (pow. gostyński).

Królem strzelców turnieju został druh Robert Jadowski z OSP Gowarzewo (pow. poznański) a najlepszym bramkarzem został druh Dominik Wesołowski z OSP Gowarzewo pow. poznański.

Teskt: Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Poznaniu

Zdjęcia: Anna Twardowska, tygodnik „Życie Gostynia”