VI FESTIWAL ZAWODÓW W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

wersja do druku

W  środę 14 listopada 2018 r. w Grodzisku Wielkopolskim już po raz szósty odbył się  Festiwal Zawodów, pod honorowym patronatem Starosty Grodziskiego.

Festiwal skierowany był głównie do właścicieli firm, uczniów ósmych klas szkoły podstawowej oraz ostatnich klas gimnazjum, uczniów ostatnich klas Zasadniczych Szkół Zawodowych, technikum i liceum z całego Powiatu Grodziskiego oraz jego okolic.

Celem Festiwalu było przedstawienie oferty kształcenia technicznego i zawodowego realizowanego w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim oraz zaprezentowanie oferty przedsiębiorstw, by zachęcić młodzież do poszukiwania interesujących zawodów i poznania ich specyfiki. Część festiwalu skierowana była również do młodszych odbiorców  – uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków, którzy chętnie uczestniczyli w pokazach i prezentacjach.

W ramach Festiwalu uczniowie szkół podstawowych, średnich i gimnazjów uczestniczyli w profesjonalnie przygotowanych warsztatach zawodowych (zróżnicowanych pod względem wieku). Następnie grupy udały się na Grodziską Halę Sportową, aby wziąć udział w uroczystym otwarciu Festiwalu Zawodów i  zapoznać się z szeroką ofertą, przygotowaną przez pracodawców, a także ofertą edukacyjną szkół wyższych.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu Powiatu Grodziskiego: Starosty Grodziskiego – Mariusza Zgaińskiego, Członka Zarządu – Sławomira Górnego, Przewodniczącej Rady Powiatu Grodziskiego – Doroty Jaśkowiak oraz Radnych Powiatu Grodziskiego; przedstawicieli władz gmin z terenu powiatu, dyrektorów szkół i przedszkoli, organizacji i stowarzyszeń związanych z przedsiębiorczością, przedstawicieli firm, wojska, służb z terenu powiatu oraz wielu innych.

Uroczystego otwarcia VI Festiwalu Zawodów dokonali: Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego – Anna Matysiak, Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński oraz Członek Zarządu Sławomir Górny. Podczas powitania wszystkich w Grodziskiej Hali Sportowej organizatorzy podkreślali jak ważne w życiu jest dokonanie wyboru właściwego zawodu, zgodnego z indywidualnymi zainteresowaniami i predyspozycjami, a jednocześnie pokrywającego się z potrzebami rynku pracy.

W tym roku z zaproszenia organizatorów skorzystało około 60 firm, 10 instytucji z terenu Wielkopolski i nie tylko, a także około 1600 uczniów ósmych klas szkoły podstawowej, trzecich klas gimnazjalnych i około 200 uczniów z ostatnich klas ponadgimnazjalnych.

W organizację Festiwalu, jak co roku, aktywnie włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, którzy pod opieką nauczycieli zajmowali  się stroną logistyczną przedsięwzięcia.

Tak duże zainteresowanie wydarzeniem jest dowodem na to, że młodzi ludzie chcą rozwijać swoją wiedzę i w przemyślany sposób dokonywać wyboru własnej ścieżki zawodowej. Spotkanie z przedsiębiorcami i przedstawicielami szkół wyższych oraz instytucjami dało młodzieży możliwość bezpośredniej rozmowy i uzyskania porad dotyczących wyboru zawodu czy kierunku studiów.

Tegoroczna edycja Festiwalu była transmitowana na żywo, za pośrednictwem strony internetowej Zespołu Szkół Technicznych.

Gratulując organizatorom tegorocznego sukcesu Festiwalu, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok.

 

w górę