„TYDZIEŃ BIBLIOTEK” W GRODZISKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

wersja do druku

 Od 8 do 16 maja 2017 r. w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbył się „Tydzień Bibliotek”, który przebiegał pod hasłem Biblioteka.

W trakcie jego trwania w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyły się wydarzenia kulturalne podkreślające rolę czytania, popularyzujące bibliotekę
i zainteresowanie książką, m.in., spektakl teatralny pt. „TUWIM Julek –  PARA buch FRAZA w ruch” w wykonaniu teatru „Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi”, który został przygotowany w Łodzi w ramach Roku Tuwima (autorką scenariusza była Marta Guśniowska), spotkanie pt. „Czesław Niemen znany i nie”, gdzie gościem wieczoru był Jan Edward Czachor, (prezes Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena, autor książki ,,Czesław Niemen w Świebodzinie”).

Gościem specjalnym „Tygodnia” był piesek Reksio –  ulubiony bohater filmów, bajek i dobranocek dla dzieci. W trakcie zajęć odbywających się w grodziskich placówkach bibliotecznych spotykał się z dziećmi z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały, Chatka Puchatka, Wiercipięta oraz uczestnikami zajęć Błyskotliwy Maluch i Bajkowe Poranki. „Tydzień” zakończył się spotkaniem z Magdaleną Ludwiczak, autorką popularnych powieści o ludziach, uczuciach, relacjach.

w górę