SPOTKANIE NOWOROCZNE 2017

wersja do druku

W piątek, 27 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne powiatu grodziskiego. Coroczne spotkanie było okazją do podsumowania działań prowadzonych w minionym roku oraz przybliżeniem planów na najbliższe dwanaście miesięcy. Uroczystość odbyła się w Grodziskiej Hali Sportowej, a poprowadził ją sekretarz powiatu grodziskiego – Tomasz Dolata.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło parlamentarzystów, radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, wójtów i burmistrzów, dyrekcji bądź przedstawicieli placówek, instytucji oraz jednostek różnego szczebla, radnych gminnych i powiatowych, przedstawicieli firm z terenu powiatu, duchowieństwa, szefów jednostek i wydziałów Starostwa Powiatowego.

Jako pierwszy głos zabrał gospodarz spotkania, starosta grodziski, Mariusz Zgaiński, który przypomniał najważniejsze ubiegłoroczne inwestycje oraz zrealizowane zadania z innych dziedzin, służące poprawie jakości życia mieszkańców powiatu, takie jak rozbudowa i modernizacja szpitala czy inwestycje drogowe. Poruszone zostały również kwestie oświaty, która intensywnie się rozwija i rozszerza swoją ofertę edukacyjną.

Starosta, kończąc swoje wystąpienie zaznaczył, że dalszy rozwój powiatu grodziskiego to przede wszystkim dalszy rozwój infrastruktury technicznej, drogowej, zdrowotnej, oświatowej oraz społecznej. Na koniec, podziękował wszystkim gościom za przybycie i życzył obecnym na uroczystości, aby rok 2017 był czasem samorealizacji, zarówno w wymiarze dokonań zawodowych, rodzinnych jak i osobistych; aby był rokiem wykorzystania wszelkich szans, które ze sobą niesie.

Dobre słowa w kierunku władz powiatu skierowali posłowie na Sejm RP: Killion Munyama, Krzysztof Łapiński oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Zofia Szalczyk.

Spotkanie było także okazją do wręczenia nagród „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Grodziskiego”, które w tym roku otrzymali:
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Grodzisku Wielkopolskim,
Jan Golczak – Stolarstwo –Usługowo- Produkcyjno- Przemysłowe,
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wiesław Wiśniewski,
„WALDI” Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Grodzisku Wlkp.

Spotkanie noworoczne było również czasem wsparcia akcji charytatywnej „Gasimy Afrykę – misja Tanzania”. Darczyńcy mogli przekazać środki na zakup wozu strażackiego i niezbędnego wyposażenia oraz utworzenia jednostki gaśniczej w miasteczku Butiama w Tanzanii. Akcja powstała z inicjatywy grodziskiego strażaka Jakuba Walkowiaka oraz ks. Daniela Hinca, którzy zauważyli konieczność utworzenia sprawnie działającej jednostki pożarniczej.

Po zakończeniu części oficjalnej goście wysłuchali koncertu zespołu Mr. Pollack który tworzą Jacek i Grzegorz Polakowie. Bracia swoją karierę rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, po kilku latach założyli własny zespół i nagrali pierwszą płytę. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Na scenie gościł także Jakub Walkowiak – strażak grodziskiej Komendy Powiatowej PSP a prywatnie iluzjonista, który przedstawił zaskakujący i pełen humoru pokaz. Niespodzianką okazał się również występ Maksymiliana Maluśkiego – dziesięcioletniego gitarzysty i ucznia Szkoły Muzycznej w Kościanie.

Zamknięciem oficjalnej części spotkania był toast noworoczny, który wzniosła przewodnicząca Rady Dorota Jaśkowiak.

Samorząd powiatowy składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji piątkowej uroczystości.

w górę