POWIATOWY DZIEŃ POLA 2018

wersja do druku

Tradycyjnie już w dniu 29 czerwca 2018r., w Wiejskim Centrum Kultury i Sportu WIGWAM w Zdroju, odbył się powiatowy „Dzień Pola 2018” organizowany przez Zespół Doradczy Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Grodzisku Wielkopolskim, Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim oraz Market Rolniczy „Minge” Granowo. Impreza skupiła wielu rolników, przedstawicieli władz samorządowych, strażaków, instytucji obsługujących wieś i rolnictwo. „Dzień Pola” odbył się po raz 23. Powiat Grodziski reprezentował Członek Zarządu Sławomir Górny oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego Dorota Jaśkowiak.

Ważną i interesującą częścią spotkania było seminarium tematycznie związane z nowoczesną wiedzą rolniczą z uwzględnieniem ochrony środowiska. Rolnicy z zainteresowaniem wysłuchali krótkiego wykładu pana Andrzeja Obsta – głównego specjalisty ds. integrowanej ochrony roślin w WODR Poznań dotyczącego aktualnych spraw w rolnictwie i nowoczesnej technologii uprawy roślin.

Kolejną częścią spotkania był objazd pól demonstracyjnych z przewodnikami i zwiedzanie kolekcji odmian zbóż jarych i ozimych oraz kukurydzy. Pokazy oraz otwarte doradztwo rolnicze cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku demonstracje i kolekcje roślin uprawnych przygotowali rolnicy ze Zdroju.

Licznie zgromadzeni rolnicy wymieniali doświadczenia, mieli też możliwość skorzystania z informacji i porad udzielanych w czasie zwiedzania demonstracji polowych, kolekcji odmian zbóż ozimych i kukurydzy.

W ramach spotkania odbył się również konkurs wiedzy rolniczej, a wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Market Rolniczy „Minge”. Po wspólnym posiłku i biesiadowaniu odbyły się podziękowania organizatorom i sponsorom, co świadczy o celowości organizacji tego typu imprez na rzecz środowiska wiejskiego.

 

 

w górę