PODZIĘKOWANIE UCZNIÓW – OBÓZ „MŁODY ARMIEJEC”

wersja do druku

W czwartek 7 września 2017 r. grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego i  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim odwiedziła siedzibę Starostwa Powiatowego. Uczniowie złożyli na ręce Starosty Mariusza Zgaińskiego serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w międzynarodowym obozie w Rosji w dniach od 22 lipca do 8 sierpnia 2017 r., który zorganizowany został w ramach współpracy polsko – rosyjskiej pomiędzy Powiatem Grodziskim a Szczołkowskim Rejonem Obwodu Moskiewskiego.

Uczniowie wraz z opiekunkami – Iriną Tiereszczenko i Grażyną Makles przebywali w centrum rekreacyjno-edukacyjnym dla dzieci – „Młody Armiejec” w Szczołkowskim Rejonie Obwodu Moskiewskiego. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 295 dzieci, w tym 10 podopiecznych z Polski.

Podczas dwutygodniowego pobytu uczniowie brali udział w konkursach, zabawach i imprezach. Młodzież miała również okazję zwiedzić wiele interesujących i historycznych miejsc, m.in. Centralne Muzeum Sił Lotniczych Federacji Rosyjskiej w Monino, miejscowość Siergijew Posad, miasto Szczołkowo, a także stolicę Rosji – Moskwę, która wywarła na nich ogromne wrażenie. Podopieczni zwiedzili Kreml, Plac Czerwony, Cerkiew Chrystusa Zbawiciela, a także odbyli przejażdżkę metrem moskiewskim.

Dzięki owocnej współpracy Powiatu Grodziskiego i rosyjskiego Rejonu Szczołkowskiego pojawiła się wspaniała okazja do poznania kultury, historii a także zwyczajów panujących w Rosji oraz nawiązania nowych znajomości w międzynarodowym środowisku.

w górę