KARTA JAKOŚCI MOBILNOŚCI DLA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

wersja do druku

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim jako druga placówka w Wielkopolsce oraz jednocześnie jedna z 15 w całej Polsce zdobyła kartę jakości mobilności w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego.
W 2017 roku wniosek o przyznanie Karty złożyło 21 placówek z czego tylko 6 uzyskało akredytację.

Karta jest docenieniem szkoły za realizację poprzednich projektów. Wśród nich wskazano m.in. projekt „Nauka moją przyszłością”, „Kreatywność w praktyce – mobilność w Europie”, „Bądź lepszy w zawodzie” oraz projekt „Dziś praktyka – jutro praca”. W ramach tylko tych 4 projektów w zagranicznych praktykach zawodowych wzięło udział ponad 200 uczniów.

Karta jakości mobilności uznaje operacyjną zdolność szkoły do zarządzania wysokiej jakości projektami mobilności oraz nagradza i wspiera dbałość o wysokie standardy na wszystkich etapach realizacji tych przedsięwzięć. Karta uznaje również wysoką jakość poprzednich projektów, długoterminowe zobowiązanie do ciągłego ulepszania mobilności i strategiczne podejście szkoły do włączania międzynarodowej mobilności do swojej działalności.

Umożliwia również placówce składanie wniosków w uproszczonej procedurze w trakcie naborów do projektów z programu Erasmus+. W bieżącym roku szkolnym szkoła będzie ponownie aplikowała o nowe środki na praktyki zagraniczne dla uczniów i nauczycieli.

w górę