JUBILEUSZ 90-LECIA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

wersja do druku

W sobotę 7 października 2017r. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele św. Jadwigi Śląskiej, odprawioną w intencji uczniów, absolwentów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie uczestnicy jubileuszu wraz z Grodziską Orkiestrą Dętą przeszli ulicami miasta do Grodziskiej Hali Sportowej, gdzie odbyła się część oficjalna pod hasłem przewodnim: ,,Jednak zostanie po nas ta siła fatalna…”. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem dyrektora szkoły – Jadwigi Łachety. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w okolicznościowych adresach na ręce pani dyrektor złożyli gratulacje. Wśród wystąpień  nie zabrakło osobistych, pełnych ciepła i życzliwości słów, wspomnień związanych ze szkołą. Warto podkreślić, że wielu spośród zaproszonych gości to byli absolwenci szkoły, byli pracownicy, a także rodzice absolwentów i osoby, które współpracują ze szkołą na co dzień. Podczas uroczystości osobom szczególnie zasłużonym dla Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim wręczono ,,Juliusze’’. Nagroda  została przyznana przez kapitułę w IV kategoriach. Jubileusz uświetniły grupa teatralna „Arlekin” prowadzona przez Hannę Mańkowską i szkolny chór LOJS, którego opiekunką jest Renata Bosacka. W krótkim programie przedstawiono życie szkoły w kolejnych dziesięcioleciach jej istnienia. Dla upamiętnienia jubileuszu  na terenie szkoły został posadzony tulipanowiec. Drzewo posadzili wspólnie: Starosta Grodziski – Mariusz Zgaiński, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego – Henryk Szymański, najstarsza absolwentka obecna na jubileuszu – Genowefa Barełkowska, przedstawiciel emerytowanych nauczycieli szkoły – Bolesław Stasiłowicz oraz przedstawicielka najmłodszego rocznika absolwentów – Karolina Białek.
W budynku szkoły przybyli goście i absolwenci mogli odwiedzić swoje dawne klasy, obejrzeć archiwalne i obecne kroniki, zwiedzić okolicznościowe wystawy oraz spotkać się ze znajomymi w kawiarenkach przygotowanych przez uczniów. Ponadto w auli szkolnej zorganizowano konkurs ,,Kto to powiedział?” na rozpoznawanie cytatów nauczycieli oraz  koncert, podczas którego swoje muzyczne i wokalne umiejętności zaprezentowali uczniowie i absolwenci grodziskiego ,,Słowaka”. Całe przedsięwzięcie zwieńczył Bal, który odbył się w Motelu XXI wieku i trwał do białego rana.

w górę