JUBILEUSZ 20-LECIA DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA POMOCY DZIECIOM „SERCE” ORAZ 18-LECIA WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ W RAKONIEWICACH

wersja do druku

W niedzielę, 24 czerwca 2018 r., Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Grodziskiego Dorotą Jaśkowiak uczestniczyli w uroczystości jubileuszowej z okazji 20-lecia działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Serce” oraz 18-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach, która odbyła się w „Zajeździe u Bogdana” w Rakoniewicach.

Podczas spotkania w szczególny sposób podziękowano Honorowej Prezes Mirosławie Sworowskiej, która jest inicjatorem działań na rzecz osób niepełnosprawnych. To ona motywowała do pracy, angażowała rodziców, dbała o to, aby na tamten czas dzieci niepełnosprawne miały możliwość do spotkań i rehabilitacji.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Serce” już od 18 lat prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej. Kilka lat temu Stowarzyszenie utworzyło także Spółdzielnię Socjalną „Serce” w której zatrudniono przede wszystkim absolwentów Warsztatów. To ogromne sukcesy, którymi warto się chwalić. Największym sukcesem jest jednak uśmiech na twarzy osób niepełnosprawnych. To oni każdego dnia motywują swą radością do pracy i do jeszcze większego zaangażowania.

Starosta Grodziski i Przewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego podziękowali wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem wspierają działania służące integracji osób niepełnosprawnych oraz życzyli pomyślności i dalszej realizacji nowych pomysłów.

 

w górę