IV Konkurs Wiedzy o Powiecie Grodziskim

wersja do druku

W czwartek 12 kwietnia br. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się finał IV Konkursu Wiedzy o Powiecie Grodziskim dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych ( kl VI –VII). W finale zaprezentowało się 21 uczniów ze szkół w Ptaszkowie, Kamieńcu, Wielichowie, Jabłonnie i Grodzisku Wielkopolskim.

Wszyscy uczestnicy konkursu spotkali się w auli szkoły, gdzie powitała ich dyrektor liceum Jadwiga Łacheta. Następnie uczniowie  zmierzyli się z testem, który pozwolił wyłonić grono najlepszych.  Po teście młodzież z uwagą wysłuchała  wystąpienia Starosty Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego. W tym czasie komisja konkursowa sprawdziła testy i wyłoniła najlepszych.  W tym roku poziom zmagań  był bardzo wysoki i po raz pierwszy jury musiało zorganizować po  teście dogrywkę pomiędzy dwiema uczennicami, które uzyskały taką samą ilość punktów i  które musiały zawalczyć
o miejsce  w drugiej części finału.
Ostatecznie do części ustnej finału zakwalifikowali się:

Martyna Kandulska, Zuzanna Skrzypczak, Julia Rejman, Jagna Jaśkowiak, Monika Miś, Majka Majcherek.
W finale odbyły się dwie rundy  pytań ustnych. W pierwszej każda z dziewczyn odpowiedziała na trzy losowo wybrane pytania, które wyłoniły trzy spośród uczennic, nagrodzone wyróżnieniem.
W drugiej rundzie trzy uczennice, które uzyskały najwyższe lokaty odpowiadały ponownie każda na trzy pytania, co pozwoliło zdecydować o zdobytych miejscach.  I tak:

– I miejsce zdobyła Marytna Kandulska ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Ptaszkowie;

– II miejsce zdobyła Jagna Jaśkowiak ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Ptaszkowie;

– III miejsce zdobyła Julia Rejman ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp.;

Z kolei wyróżnienia przyznano:

– Moince Miś ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp.;

– Zuzannie Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie;

– Majce Majcherek ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Ptaszkowie.

Wręczenia nagród dokonali : Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński , nauczyciel historii w liceum Sebastian Skrzypczak i nauczycielka historii i społeczeństwa Dorota Adam.

Zwycięzcom gratulujemy.

 

Materiał oraz zdjęcia: LO Grodzisk Wlkp.

 

 

 

w górę